Dita  R o z u m k o v á

Tu che di gel cinta.mp3 (4,5 MB)

zvuková ukázka

 

 

Narozena ve Zlíně. Po studiích na gymnáziu a absolvování Konzervatoře v Brně navázala na umělecká studia v magisterském oboru „sólový zpěv“ na Akademii múzických umění v Praze, pod hlasovým vedením národní umělkyně Prof. Naděždy Kniplové. Intenzívně se věnovala také studiu klavíru, pod vedením prof. Jarmily Macháčkové a Jindry Kramperové.

V roce 1998 jí byl nabídnut studijní pobyt na Hochschule der Künste Berlin, který úspěšně absolvovala.

Zúčastnila se také aktivně mnoha hudebních kurzů, seminářů a festivalů.

Od roku 1993 se aktivně věnuje koncertní činnosti. Z mnoha vystoupení lze vybrat několikeré provedení Pergolesiho Stabat mater, Dvořákovu Mši D dur, Mozartovo Requiem d moll, koncertní provedení Händelovy opery Il Pastor fido (pod záštitou UNESCO), světovou premiéru vokálně-instrumentálního díla Stabat mater soudobého skladatele Roberta Hejnara, které bylo taktéž natočeno a odvysíláno stanicí Vltava, Brittenovy Iluminace pod taktovkou světově proslulého dirigenta Libora Peška.

Koncertně vystupovala v Rakousku, Francii, Slovensku, Itálii, Belgii, nebo Anglii.

V současné době se dále hudebně vzdělává na Akademii staré hudby v Brně a pedagogicky aktivně spolupracuje s Vyšší uměleckou školou ve Zlíně (ZSVOŠU) jako lektor zpěvu.

 


Novinky

II. ROČNÍK VARHANNÍHO FESTIVALU v Napajedlích

03.06.2011 19:00
 KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY Napajedla Trio Ars Laetificans vystoupí v rámci varhanního festivalu v kostele sv. Bartoloměje v Napajedlích, kde se pořádá II. ročník festivalu v rámci kompletní renovace varhan.     

Pozvánka na varhanní festival

23.05.2011 00:15

KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY

08.05.2011 14:00
KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY Lhota u Malenovic V rámci spolupráce s farním úřadem v Malenovicích, která pořádá tuto akci v neděli 8. května ve 14. hodin v kostele. Zazní skladby Bacha, Biebera, Pergolesiho a dalších. Vystoupí členové tria ARS LAETIFICANS se spoluprací s Annou Jandáskovou - violoncello

POSTNÍ KONCERT

03.04.2011 17:30
Koncert duchovní hudby tria Ars Laetificans. Účinkují: Dita Brlicová - Rozumková - zpěv, Olga Březíková - varhany, Pavel Březík - viola a Anna Jandásková, j.h. - violoncello
<< 1 | 2 | 3 | 4